O fundacji

Wszystko rozpoczęło się od marzenia – chcieliśmy pomóc osobom z niepełnosprawnością znaleźć sposób na aktywne życie, odnaleźć pasje i zainteresowania.

Niech nikt nie musi siedzieć w domu ani brać udziału w zajęciach, które męczą,zamiast cieszyć!

Marzenie, tysiące myśli, setki pomysłów. Na szczęście pomysły lubią się wykluwać. Nasz nie dość, że się wykluł to jeszcze otrzymał nazwę, statut i logo! Tak powstała Fundacja 3Żywioły –organizacja stworzona dzięki przyjaźni i wspólnym zainteresowaniom.

Ten wyjątkowy ptak pożywienie zdobywa w wodzie. Nurkuje gwałtownie w wodę, łapiąc małe rybki. Często przesiaduje na gałęziach i skałach. Gnieździ się w gliniastych brzegach rzek, w których wykopuje poziome nory, aby wybudować gniazdo.

My widzimy w małym odważnym ptaszku nasze i – myślę – Wasze odbicie.
Lubimy, tak jak ptak przebywać nad wodą, nurkując i bawiąc się w niej. Kochamy przestrzeń, czyli powietrze, oraz możliwości, jakie daje nam otwarcie się na nowe…no właśnie, nowe możliwości, doświadczenia !

Też dobrze czujemy się na lądzie – ziemi, po której Zimorodek również dumnie kroczy. Ziemia daje nam stabilność, punkt podparcia, jesteśmy, istniejemy, żyjemy …. Zimorodek i jego trzy żywioły: woda, powietrze, ziemia…oraz Wy i my.